Komíny

Každý dům, domek i chata potřebují komín. Nabízíme vám kompletní realizace cihelných a nerezových komínů výrobce CIKO, včetně široké nabídky komponent a příslušenství. Připravíme pro vás návrh technického řešení i výstavby podle nejnovějších technologických postupů a odborně připojíme do komína tepelný spotřebič. Vše v souladu se zákonnou normou. Veškeré realizace jsou završeny závěrečnou kontrolou a vydáním revizní zprávy.

nerezový komín

Ciko NEREZ TŘÍVRSTVÝ

Nerezový komínový systém představuje moderní komínový stavebnicový systém pro odvod spalin od tepelných spotřebičů. Systém se vyznačuje malou náročností na montážní prostor, nízkou hmotností, jednoduchou manipulací, vysokou variabilností a obzvlášť rychlou a tím i relativně levnou instalací.
Nerezové komíny dodáváme v několika variantách z hlediska tloušťky vložky, síly izolace a povrchové úpravy, ale také v designové variantě s hladkým pláštěm bez vnějších spon – systém COSMOS.

Komínový systém CIKO NEREZ obsahuje celou řadu tvarových dílů s jejíž pomocí lze bez mechanických úprav smontovat libovolné komínové těleso. Dále umožňuje velice rychle sestavovat kouřovody t.j. napojení tepelného spotřebiče na komín a to bez potřeby mechanické úpravy jednotlivých dílů. Komíny jsou okamžitě po montáži schopny provozu. Další velkou výhodou je možnost dodatečné přestavby případně demontáže a to i po několikaletém provozu. Systém je vhodný pro všechny druhy paliv jako je olej, plyn, uhlí, koks, dřevo, atd. a je použitelný pro podtlakový i přetlakový provoz.

 

SPECIFIKACE ke stažení

 

Ciko 3V UNIVERSAL

Komínový systém CIKO® 3V UNIVERSAL je určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště.

Komínový systém CIKO® 3V UNIVERSAL určen pro všechny druhy paliv (pevné, plynné, kapalné) a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin.

Příklad spotřebičů vhodných pro připojení ke komínovému systému CIKO® 3V UNIVERSAL:

  • Kotle na tuhá paliva
  • Kotle na plyn s přirozeným odvodem spalin
  • Kotle na olej
  • Krbové vložky
  • Krbová kamna

SPECIFIKACE ke stažení

CIKO 3V UNIVERSAL vizualizace
Vizualizace CIKO TEC s přívodem vzduchu na hoření komínem

Ciko TEC

Komíny CIKO TEC s unikátním řešením izolovaných izostatických vložek jsou vhodné pro všechny druhy paliv (pevná, plynná i kapalná) a pro všechny typy spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin, včetně možnosti využití komínu pro přívod vzduchu ke spotřebiči.

CIKO TEC je moderní komínový systém složený ze špičkových materiálů a svojí konstrukcí respektuje současné trendy v oboru vytápěcí techniky. Krb, různý počet plynových kotlů, kondenzační technika, to jsou příklady absolutní svobody při výběru topného spotřebiče. Univerzálnost komínu využijete nejvíce v okamžiku, kdy se rozhodnete změnit typ kotle, druh paliva, způsob vytápění. Systém je vhodný i pro společné komíny od plynových kotlů pro podtlakový nebo přetlakový provoz.

SPECIFIKACE ke stažení

Ciko GAS

Komíny CIKO® GAS najdou použití u spotřebičů na plynná a kapalná paliva, a to jak v přetlakovém, tak i v podtlakovém provozu.

Komínový systém CIKO GAS se skládá z keramických komínových tvárnic, tvořících obvodový plášť, který je vybaven plastovými vložkami. Tento systém je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva, kde výstupní teplota spalin v sopouchu bude zaručeně nižší než 120°C (zkušební teplota dle harmonizované normy ČSN EN ISO 306 >160 °C).

SPECIFIKACE ke stažení

CIKO GAS vizualizace
Vizualizace CIKO PRAKTIK Logo

Ciko PRAKTIK

Komíny CIKO® PRAKTIK jsou vhodné pro všechny druhy paliv (pevná, plynná i kapalná) a pro všechny typy spotřebičů s podtlakovým nebo přetlakovým odvodem spalin. Výhodou je jednoduchá a rychlá montáž.

Komínový systém CIKO PRAKTIK je složen z tepelně izolovaných nerezových komínových vložek a obvodového pláště z cihelných broušených tvarovek. Jedná se tedy o třívrstvý komínový systém vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin – kotle na tuhá, plynná i kapalná paliva, krbové vložky, krbová kamna, plynové turbokotle a kondenzační kotle, atd.

SPECIFIKACE ke stažení